sobota, 13 lutego 2016

Podaj dalej

Ciężko u nas ostatnio. Mieliśmy jutro wracać do Krakowa, ale posiedzimy co najmniej do środy, bo dzieci mi się pochorowały i musieliśmy wezwać pediatrę. Mnie też rozbolało gardło, męża bolało już wcześniej. W efekcie 4/5 naszej rodziny wylądowało na antybiotyku. Ostał się kto? Andrzejek oczywiście. Smarknął parę razy w zeszłym tygodniu i przekazał Julastemu. Julian posmarkany pojechał do moich rodziców i mimo wszelkich wysiłków nie mógł się doleczyć. Najgorzej było z Martą, bo ona, na domiar złego, miała też gorączkę. W każdym razie wszyscy prócz Jędrusia mamy gardziołka czerwone w białe kropki i powiększone węzły chłonne.

To tak na usprawiedliwienie mojej parodniowej nieobecności tutaj - ponieważ Jul uparcie odmawia nauki smarkania, jedziemy z mężem na dwa odciągacze kataru, dwie strzykawy z antybolem, dwa probiotyki, dwa inhalatory... jest grubo. A do tego w poniedziałek i wtorek mąż musi być w pracy, moi rodzice też, więc na większość czasu zostanę z tym kramem sama. Yeah...

Ale nie o tym miało być, a o pewnej osobie, której chcę zrobić reklamę.
Za darmo, bo na to zasługuje (i nawet nie przyznałam jej się, że mam bloga).Zaczęło się od spodni, które jeszcze we wrześniu kupiłam Jędrusiowi z myślą o przedszkolu - z drugiej ręki, na bazarku chustoforum.
Spodnie jak spodnie - tak mi się na początku wydawało - z grubej, ale miękkiej dresówki, troszkę zmechacone, ale nie zeszmacone. Jak na dres nadal nazwałabym to stanem bardzo dobrym.
I jak uszyte - zero nierównych szwów, żadnych wystających nitek, pięknie wszyte ściągacze, fantazyjna kieszonka - od razu było widać, że to nie masówka i ktoś włożył w nie serce.

Przód. Trochę podrasowałam zdjęcie, żeby było widać, jak fajnie wszyto kieszonkę

tył

Nie mam lepszego zdjęcia "w akcji", ale tu widać, jak Jędrula szanuje swoje portki;p

Minęło prawie pół roku, Andrzejek tych spodni nie oszczędzał, a one dalej wyglądają tak samo jak w dniu, kiedy do mnie przyszły. Czyli materiał naprawdę dobrej jakości.

Znalazłam sobie na chustoforum wątek twórczyni jędrusiowych gatek. I tak dowiedziałam się, że

a) dziewczyna szyje nie tylko z dresówki, ale też z tkanin wełnianych nowych i z odzysku - co kto chce: otulacze wełniane do pieluszek wielorazowych, różne fasony spodni dla dorosłych i dzieci, spódnice i sukienki, body i kombinezony, bluzki i kurteczki, czapki, szaliki, rękawiczki, skarpetki... a na dodatek można poprosić o uszycie konkretnego wzoru czy motywu, a ona robi co może, by spełnić zachcianki:)

b)ona mieszka w Krośnie, a pracownię ma na sąsiedniej ulicy:)

Spojrzałam ne cennik: KLIK - jak na "hendmejd" ceny niby niewygórowane, ale niestety i tak nie stać mnie, żeby regularnie i w dużych ilościach ubierać u niej moje dzieci.
Kiedy jednak Magnolia - bo taki ma nick na forum - wystawiła na aukcji charytatywnej uszycie sukieneczki niemowlęcej, poczułam że mam dobry pretekst:)
Licytację udało mi się wygrać, więc napisałam do Magnolii, że poproszę o sukieneczkę w błękitach z motywem słoneczka za chmurką i że chętnie odbiorę osobiście. Wczoraj byłam po odbiór sukieneczki w jej pracowni - Magnolia, a właściwie Justyna, okazała się przesympatyczną osobą i bardzo miło mi się z nią rozmawiało. Widać było, że szycie sprawia jej radość.

Tu blog Justyny z kolejnymi próbkami jej umiejętności:
http://magnolia-podajdalej.blogspot.com

A na koniec Martunia w swoim nowym ciuszku z mięciutkiej wełny merynosa, który będzie z nią rósł - teraz jest sukieneczką, w jesieni bedzie tuniczką, a potem zostanie bezrękawniczkiem... i podam go dalej:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...