środa, 24 grudnia 2014

Wigilia na spontanie i życzenia dla Was:)

Zrobiliśmy w tym roku mamie męża niespodziankę świąteczną. I to jaką!

W ciągu nieco ponad czterech lat naszego z Adasiem małżeństwa tej pory zdążyło stać się tradycją, że święta spędzamy naprzemiennie u jednych i drugich rodziców: jeśli np. Wielkanoc w Krakowie, to Boże Narodzenie w Krośnie, a potem żeby było równo Wielkanoc w Krośnie i Boże Narodzenie w Krakowie. Tak się już przyjęło i do tej pory nie było wątpliwości, gdzie i kiedy.

Na poprzednie Boże Narodzenie wyjeżdżaliśmy do moich rodziców, a tegoroczną Wielkanoc - również z powodów okołoporodowych - spędziliśmy z mamą męża. Wypadało nam zatem i na Gwiazdkę zostać w Grodzie Kraka, ale - ponieważ przerwa świąteczna w pracy męża jest w tym roku wyjątkowo długa i trwa do samych Trzech Króli, postanowiliśmy, że w drugi dzień Świąt pojedziemy do moich rodziców.
Jakież było nasze zdziwienie, gdy mama męża, wpadając do nas wczoraj, zapytała: "To wy się jeszcze nie pakujecie?"

Co się okazało - teściowa moja na hasło "Krosno", które gdzieś tam mimochodem usłyszała, zakodowała sobie, że jedziemy tam na całe Święta, łącznie z Wigilią. Gdy sprostowaliśmy i sami wyraziliśmy zdziwienie, że nic takiego nie mówiliśmy i zachowujemy dotychczasową kolejność spędzania Świąt, mama męża rozpętała awanturę, że jak to tak, dopiero teraz mówimy, a ona w ogóle nie planowała Wigilii w tym roku...
Kiedy tak już na nas nakrzyczała i wyszła, trzaskając drzwiami, mąż szepnął mi do ucha: "Ale wiesz co? Mama tak krzyczy, krzyczy, ale widać, że tak naprawdę się cieszy, że zostajemy".

Wbijamy się więc do mamy męża we czwórkę na to jedno biedne tradycyjne jedno puste krzesełko. Będzie spontanicznie, skromnie i bez szaleństw z ilością dań, swoje, dietetyczne, musiałam sobie sama zrobić, ale za to rodzinnie:)

A Wam, kochani Czytelnicy, 
w imieniu własnym i moich Mężczyzn, serdecznie życzę, 
aby te Święta były dla Was wspaniałym czasem 
spędzonym w ciepłej, rodzinnej atmosferze 
i aby Chrystus, którego przyjście na świat będziemy obchodzić, błogosławił Wam na cały przyszły rok.


4 komentarze:

  1. Radosnych, ciepłych Świąt dla Was :))))

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiesz, kobiety różnie okazują swoja radość. ;)
    Wesołych Świąt.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...